نسخه چاپي ارسال به دوست


نشست هم‌اندیشی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای با رییس نظام مهندسی ساختمان استان لرستان برگزار شد

 

در راستای فراهم کردن شرایط لازم برای تربیت نیروی انسانی متخصص صنعت ساختمان و استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های دو طرف این جلسه با حضور میترا ابراهیمی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای و هوشنگ  نصیری، معاون آموزش پژوهش و برنامه‌ریزی و آریان مهر، رئیس نظام مهندسی ساختمان استان لرستان در سالن جلسات این اداره‌ کل برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان لرستان، در ابتدای این نشست هوشنگ  نصیری، معاون آموزش پژوهش و برنامه‌ریزی این اداره ‌کل به بیان ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی پرداخته و بیان کرد: مهارت آموختگان در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای پس‌از پایان دوره به‌صورت تئوری و عملی مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفته و کارت مهارتی دریافت می‌کنند.

هوشنگ  نصیری ادامه داد: به‌منظورارتقای توانمندی وافزایش مهارت و بهره وری نیروی انسانی ماهرافزایش تعاملات و همکاری دو مجموعه ضروری است.

در ادامه میترا ابراهیمی، با تاکید براینکه افزایش مهارت کارگران و متخصصین حوزه صنعت ساختمان ضروری است اظهار داشت: به‌منظور بالا بردن کیفیت و عمر ساختمان‌ها و جلوگیری از تلفات و خسارات مادی و معنوی بایستی آموزش‌های مهارت محور نهادینه و تأیید صلاحیت فرد برای حضور در آزمون نظام مهندسی ساختمان منوط به دریافت کارت مهارت موردنظر باشد.

وی در ادامه گفت : بایستی اصول فنی و مهندسی و مهارتی و به‌کارگیری نیروی مهارت دیده در پروژه های ساختمانی بعنوان یک اصل رعایت شود و این اداره کل می تواند مهارت های تخصصی مورد نیاز صنعت ساختمان را در تمامی زمینه ها ارائه نماید.

آریان مهر، رئیس نظام مهندسی ساختمان استان ضمن استقبال از ارائه دوره های آموزشی مهارت محور بیان کرد: هم اکنون بالای هشت هزار نفر درعضویت این نظام مهندسی هستند و جویای دریافت مهارت های لازم برای ارائه خدمات مهندسی بروز می باشند.

وی با تاکید بر انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی ادامه داد : نظام مهندسی ساختمان بالاخص کارگران ساختمانی نیاز به بروزشدن و دریافت مهارتهای عملی دارند و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در راستای رسالت آموزشی مهارتی خود جایگاه ویژه ای در ارائه دوره های مورد نیاز اعضای نظام مهندسی ساختمان خواهد داشت.  

 بنابراین گزارش، طرفین بر گسترش همکاری متقابل در نیازسنجی، ارزیابی آموزشی، برگزاری دوره های آموزشی مهارتی مشترک مورد نظر و صدور گواهینامه های مربوطه، بهره برداری از ظرفیت ها و توانمندی ها، فراهم کردن زمینه های لازم برای تربیت نیروی انسانی در فناوری های نوین و راهبردی ساختمان تاکید نمودند و مقرر شد با انتخاب کارشناس پیگیر دو مجموعه راهکارها برای انعقاد تفاهم نامه همکاری بررسی و در اسرع وقت ارائه شود.

 


تاریخ درج خبر : شنبه ١٣ آذر ١٤٠٠ | ساعت درج خبر : ٠٢:٣٢ | تعداد نمایش خبر : 223
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: