نسخه چاپي ارسال به دوست


بخش خصوصی می تواند پیوند دهنده صنعت و مهارت باشد

 

مدیر کل آموزشگاه‌های آزاد و مشارکت های مردمی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با حضور در کارگاه آموزشی پورتال آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد گفت: بخش خصوصی می تواند پیوند دهنده صنعت و مهارت باشد.  

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان کردستان؛ محمد هادی حبیبی ماچیانی، مدیر کل آموزشگاه‌های آزاد و مشارکت های مردمی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به همراه تنی چند از اعضای هیئت مدیره کانون انجمن صنفی آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد کشور در سفری یک روز به استان کردستان در کارگاه آموزشی پورتال آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد با اشاره به افزایش مشارکت بخش خصوصی در تدوین دستورالعمل و آئین نامه های جاری و ارائه آموزش های مهارتی در بخش های مختلف گفت : بخش خصوصی می تواند پیوند دهنده صنعت و مهارت باشد.

سید جمیل احمدی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان، با اشاره به ایجاد گفتمان مهارت آموزی در سطح کشور بیان داشت: خوشبختانه امروز با ایجاد گفتمان مهارت آموزی در سطح کشور و استفاده از ادبیات مهارت محور توسط مسئولان ارشد کشور روبرو هستیم این امر در نوع خود کم نظیر و نوید بخش آینده ای روشن پیش روی حوزه فعال در امر مهارت آموزی در سطح کشور است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان با اشاره به پیش بینی های انجام شده برای رشد اقتصادی کشور در سال 1401 گفت: برای رسیدن به رشد اقتصادی کشور نیازمند توجه ویژه به تربیت نیروکار متخصص و کارآمد در راستای افزایش بهره وری در تولید هستیم که برای تحقق این مهم نیازمند توجه ویژه به مقوله مهارت آموزی هستیم.

وی با اشاره به اقدامات اخیر سازمان در راستای ارائه خدمت بیش از پیش به مردم شریف ایران اسلامی افزود: در حوزه آموزشگاه‌های آزاد امروز شاهد صدور مجوز موافقت اصولی جهت تاسیس آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد در بازه زمانی 3 روزه هستیم که این اقدام در نوع خود بی نظیر بوده است.

احمدی، با اشاره به راه اندازی پورتال آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای آزاد کشور نیز بیان داشت: خوشبختانه دفتر آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای آزاد با مشارکت کانون انجمن صنفی آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه ای کشور اقدام به راه اندازی پورتال جامع آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای نموده اند که این اقدام ارزشمند می تواند گامی مهم و موثر در راستای مرتفع نمودن بسیاری از نیازهای آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه ای کشور باشد.

در ادامه محمد هادی حبیبی ماچیانی، مدیر کل آموزشگاه‌های آزاد و مشارکت های مردمی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز با اشاره به رویکرد جدید این دفتر در راستای توسعه آموزش های مهارتی در بخش خصوصی اظهار داشت: برنامه ما فراگیری رشد رشته و حرفه در بخش خصوصی در راستای توسعه بیش از پیش آموزش های مهارتی و ایجاد رشد و بالندگی بخش خصوصی است که به تناوب شاهد ایجاد تغییرات سازنده توسط این دفتر خواهید بود.  

حبیبی، برون سپاری و واگذاری بسیاری از خدمات سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به بخش خصوصی را از دیگر سیاست های پیش روی این سازمان در سالجاری برشمرد و افزود: نگاه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به بخش خصوصی یک نگاه حمایتی به عنوان بازوی توانمند این سازمان در جهت رشو اعتلای مهارت آموزی در کشور است.

مدیرکل آموزشگاه‌های آزاد و مشارکت های مردمی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از بخش خصوصی به عنوان پیوند دهنده میان صنعت و مهارت نام برد و گفت: با استفاده از پتانسیل عظیم آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه ای در سطح کشور می توانیم تا حد زیادی به نیازهای آموزش مهارتی بخش صنعت جامه عمل بپوشانیم که این امر می تواند پیوند صنعت و مهارت را بیش از پیش مستحکم سازد.

پرسش و پاسخ میان مؤسسان آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه ای استان کردستان و مدیرکل آموزشگاه‌های آزاد و مشارکت های مردمی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور پایان بخش این کارگاه آموزشی 3 ساعته بود.

 


تاریخ درج خبر : شنبه ١٣ آذر ١٤٠٠ | ساعت درج خبر : ٢١:٤٥ | تعداد نمایش خبر : 217
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: